gryffindor hufflepuff ravenclaw slytherin glowna
0
0
0
0

Wyczarował/a Nymeria Sand w dniu 2015-10-14
Olimpiada ZiU



Nadszedł czas na szkolną olimpiadę z zaklęć, która będzie się składała z trzech etapów.

Pierwszy z nich polegać będzie na napisaniu pracy na wybrany temat. Drugi na rozwiązaniu testu składającego się z pytań zamkniętych oraz otwartych. W finale spotka się trzech najlepszych uczniów, którzy w trakcie olimpiady zdobędą najwięcej punktów. Ostatni etap sprawdzi praktyczną umiejętność rzucania zaklęć.

Tym samym zapraszam wszystkich chętnych pod więcej, gdzie będziecie mogli wybrać jeden z trzech tematów i do środy 21 października wysłać ją na maila: sand.nymeria@gmail.com.

Gratyfikacja za olimpiadę zostanie ustalona z dyrekcją i podana w stosownym czasie. Osoba, która wygra olimpiadę zostanie zwolniona z egzaminu z Zaklęć i Uroków z wynikiem 100%.

Pozdrawiam,
Nymeria Sand

1. Czy zaklęcia mogą być zbędne?
2. Czy zaklęcia niewybaczalne mogą być dobre?
3. Zaklęcie czy Eliksir? Gdzie tkwi prawdziwa magia?

Preferowane formy:
Rozprawki, minimum trzy argumenty.


Ocenie podlega:
- styl pracy (2 pkt)
- argumenty (15 pkt)
- dobór słów (2 pkt)
- przejrzystość pracy (3 pkt)
- wstęp, argumentacja, zakończenie (10 pkt)
- odwołanie się do Harry'ego Pottera i innych książek Fantasy (15 pkt)
- inne np. ilustracje (3 pkt)
Wymogi: minimum 0,5 strony A4 (TNR, 12, interlinia 0)

Można zdobyć 50 punktów.