gryffindor hufflepuff ravenclaw slytherin glowna
0
0
0
0

Wyczarował/a Anastazja Malfoy w dniu 2014-02-04
Gra w ciemno!

Już jutro (05.02.2014) o godzinie 20:00 w pokoju Hogwart (join: hogwart) odbędzie się Gra w Ciemno oparta na mugolskim programie telewizyjnym. 

Udział w niej mogą wziąć zarówno uczniowie jak i nauczyciele (z tą różnicą, że nauczyciele w razie wygranej otrzymają same galeony - bez punktów). Nie ma konieczności wcześniejszego zgłaszania chęci udziału w zabawie, gdyż wystarczy, że osoby zainteresowane zjawią się we wskazanym wyżej miejscu i czasie. Niestety ilość uczestników jest ograniczona, więc zostaną oni wyłonieni w trakcje Gry w Ciemno na drodze prostej eliminacji (odpowiedzi na pytania z HP).

Wytypowani gracze będą wybierać 3 koperty z 30 możliwych, w których umieścimy pewną ilość punktów i galeonów (w tym także koperty puste oraz tak zwane pułapki zawierające -25%, -50% i -100% od kwoty łącznej), przy czym zawodnicy dokonując wyboru nie będą znali ich zawartości. Następnie uczestnicy zawalczą o własność nad wytypowanymi kopertami odpowiadając na 3 pytania dotyczące Harry'ego Pottera i innych dziedzin magii nauczanych w HP School. Wygraną kopertę gracz może zachować, bądź też zlicytować z prowadzącą.

  Uczniowie, którym nie uda się wziąć udziału w zabawie (nie zagra więcej niż pięć-sześć osób), otrzymają nagrodę pocieszenia (+20 punktów i 50 galeonów).