Wyczarował/a Dyrekcja HP School w dniu 2018-02-06
Wizyta Śnieżynki | Loteria zimowa
[ Nikodem siedział przy swoim biurku, a w ręku trzymał długie różnokolorowe pióro, które miało dla niego wartość sentymentalną, ponieważ był to prezent otrzymany od czarującej nauczycielki mitów i legend. Zanurzając pióro w buteleczce z inkaustem w kolorze ciemnej śliwki i ze srebrnymi drobinkami (nowość ze sklepu Scribbulusa!), pisał coś mozolnie na pergaminie, po czym skreślał wszystko to, co naskrobał i zdenerwowany zgniatał pergamin i rzucał w kąt. Czynił tak kilkakrotnie, wzbudzając coraz większą ciekawość Alojzego, który podglądał swego przyjaciela przez dziurkę od klucza. W pewnym momencie Nikodem wstał i z impetem otworzył drzwi, omal nie przygniatając przerażonego Alojza, po czym poleciał w wiadomym sobie kierunku, nie zauważając oczywiście stojącego jak mysz pod miotłą czarodzieja. Ten zaś, korzystając z nadarzającej się okazji, wślizgnął się do komnaty i raz dwa znalazł się przy biurku i nad pergaminem, na którym widniały takie oto słowa:
Gdy zimowy poranek mnie [1] b****,
przychodzę do [2] W****** Sali,
do bliskich mi [3] l****.
[4] M******* poranek bieli się na błoniach,
zapraszając, by puchowy [5] ś****
dzierżyć w swych [6] d******.
A ja siedząc przy [7] c****** kaweczce,
patrząc przez [8] o***,
[9] m**** o cudownej śniegowej [10] g**********.
Alojzy wybałuszył oczy, jak tylko to przeczytał. Nie spodziewał się, że jego przyjaciel pisze wiersze! Czy to dziwne zachowanie wskazuje na to, że się... zakochał? Zapewne to tęsknota za Śnieżynką. Ale zaraz, zaraz... Czyżby Nikodem odkrył jakąś jej tajemnicę? ]
Witajcie!
Właśnie dostaliśmy sowę, w której Śnieżynka zapowiedziała swój przyjazd jutro (07.02) o godz. 21:00. Śnieżynka przeprowadzi loterię zimową, dzięki której będziecie mogli wymienić wszystkie zdobyte śnieżynki na atrakcyjne nagrody! Warto więc zjawić się w ten mroźny wieczór w Wielkiej Sali, aby przy kubku gorącej czekolady zakręcić śniegowym kołem fortuny, wykupić losy i sprawdzić, co też się w nich kryje.
Jeśli ktoś jeszcze przed loterią chce wzbogacić się o punkty i galeony, to wystarczy, aby uzupełnił wiersz napisany przez Nikodema i wysłał go na naszą sowę nikodem.alojzy@gmail.com również do jutra do 21:00.
Niech magia i szczęście Wam sprzyjają!
Pozdrawiamy,
Alojzy z Nikodemem