Hogwart HP School
Trwają magiczne wakacje!

Zapraszamy do zapisów
na rok szkolny wrzesień-listopad 2020:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Zapraszamy na nasz
szkolny fanpage!

Lajkujcie i udostępniajcie
- pomóżcie innym odkryć
w sobie magię!





HPSchool
Panel Ucznia
Panel Nauczyciela
Forum
Poleć nas
SAMOUCZEK
Strefa ucznia

Dormitoria
Joiny do sal
Dzienniki Lekcyjne
Dzienniki Ocen
Zadania domowe
Sprawdziany
Szlabany
Zastępstwa



Klasa I
Grafik sesji
Plan



KLASA I



KLASA II


*Zajęcia nieobowiązkowe

JOINY DO SAL
ZASTĘPSTWA
Dokumentacja

Regulamin szkoły
System Oceniania
Standardy Newsów
Obrazki do newsów
Oferta Edukacyjna
Punktowanie uczniów
Punktowanie nauczycieli
Harmonogram roku
Samouczek
Zamek Hogwart


ZAMEK HOGWART

W Hogwarcie było sto czterdzieści różnych schodów: szerokich i wygodnych, wąskich i rozklekotanych; niektóre w piątki prowadziły zupełnie gdzie indziej niż w pozostałe dni tygodnia, inne miały gdzieś w środku znikający stopień, o którym trzeba było pamiętać.



Komnata Slytherinu
Sala Lochów
Komnata Tajemnic


Wielka Sala
Kuchnia
Pokój Hufflepuffu


Ukryta Sala
Biblioteka
Komnata prefektów


Hol Hieroglifow
Łazienka Jęczącej Marty


Wieża Cieni
Sala Zagłady
Zbrojownia
Pokój Życzeń
Wieża Ravenclawu


Najwyższa Wieża
Aula HP School
Salon Gryfonów
Sala Antyczna
Pokój Życzeń


Hogwart
Opuszczona Sala
Zielone Tereny
Stadion Quidditcha
Stara Cieplarnia
Mroczny Las
Ulica Pokątna
Ulica Pokątna

Ulica Pokątna
Bank Gringotta
Lista Skrytek
Załóż Skrytkę
Prefekci i Opiekunowie



Opiekun:
prof. Narcyza Zoe Assassin

Prefekci:
Alice Wright
Aurora Lightwood


Opiekun:
prof. Diana Morgan

Prefekci:
Angelika Walker
Lauren Lisbon


Opiekun:
prof. Debora Magnael

Prefekci:
Aleksa Coldstone
Dona Ashe


Opiekun:
prof. Aiden Grimshaw

Prefekci:
Caeleb Ambarella
Ashlynn Watson


Prefekci Naczelni
Kassandra Whiteowl
Izak Wolfram


Kontakt - Prefekci
Izba Pamięci


IZBA PAMIĘCI

Kryształowe szkatułki migotały w świetle księżyca. Puchary, tarcze, talerze i statuetki pobłyskiwały srebrem i złotem w ciemności.



Wrota Izby


Zarząd
Dyrekcja
Zastępcy
Wykładowcy
Opiekunowie domów
Prefekci domów
Prefekci naczelni


Puchary domów
Absolwenci Hogwartu
Nauczyciele Roku
Uczniowie Roku


Redaktorzy
Olimpiady międzyszkolne
Olimpiady szkolne
Karty Kolekcjonerskie
Awantura o Punkty
Czarodzieje z Klasą
Polowanie na Gnomy
Magiczny Quiz
Szczęśliwy Traf

HP School na:

TOPLISTY

HARRY POTTER
HOGWART
SZKOŁA MAGII

Serdecznie dziękujemy za każdy głos oddany na naszą szkołę.

HP SCHOOL NA:

Hp School na Nasza-Klasa
Hp School na Facebooku





stat4u

Zmieniacz Czasu


Sierpien
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 


149519  pkt
108759  pkt
92567  pkt
83536  pkt




Bal magi-karnawałowy


[ Takiej burzy śnieżnej zamek Hogwart już dawno nie widział. Przed kominkami w dormitoriach trudno było znaleźć kawałek wolnej przestrzeni, tak bardzo wszyscy spragnieni byli ciepła. Szkolne skrzaty na polecenie dyrekcji roznosiły kubki z gorącą czekoladą, której nikt o tej porze roku nie był w stanie odmówić.

Zauważywszy, że Alojzego nie ma w komnacie, Nikodem wyruszył tam, gdzie spodziewał się go zastać. I jego intuicja jak zwykle go nie zwiodła. Czarodziej usiadł obok swojego przyjaciela, który był mu bliższy niż ktokolwiek inny, rzucił zaklęcie ocieplające i po prostu był przy nim, nie pytając o nic, choć wiedział, że coś go trapi... Gdy po jakiejś godzinie wspólnego milczenia wrócili do szkoły, wysłał ogłoszenie do mieszkańców zamku, licząc na to, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele będą w stanie przywrócić uśmiech przygnębionemu Alojzemu. ]


Kochani!

Zapraszam Was na bal magi-karnawałowy, który odbędzie się dzisiejszego wieczora, tj. 02.02 o godzinie 20:00 w sali Hogwart. Liczę, że zaszczycicie nas swoją obecnością!

Nikodem z Alojzym


PYTANIE BONUSOWE
Kogo przedstawia powyższa ilustracja?
Odpowiadacie w komentarzach.
Można zdobyć 10 punktów oraz 20 galeonów.
Macie czas do soboty do godziny 20:00.


 
Wyczarował/a Dyrekcja HP School - 02.02.2019
rozwiń pergamin | rzuć czar [20]
Wyniki Konkursu z Transmutacji [1]


Witajcie Kochani!

Termin nadsyłania odpowiedzi do mojego konkursu minął, więc przychodzę do was z listą osób, które krzyżówkę rozwiązały:

  • Rebecca Maxwell + 30 pkt | 30 gal
  • Sophie Stevengard + 30 pkt | 30 gal
  • Anica Duquesne +40 pkt | 40 gal
  • Cassidy Malore +40 pkt | 40 gal
  • Diana Morgan +40 pkt | 40 gal
  • Layla Levine +30 pkt | 30 gal
  • Narcyza Zoe Assassin +30 pkt | 30 gal
  • Stella Vitiello +30 pkt | 30 gal
  • Travis Flame +30 pkt | 30 gal
  • Anastasiya Sperare +20 pkt | 20 gal
  • Anna Alexy +20 pkt | 20 gal
  • Hermiona Parise +30 pkt | 30 gal
  • Rose Pottinger +20 pkt | 20 gal
  • Sara Luces +20 pkt | 20 gal
  • Alex Walker +20 pkt | 20 gal
  • Christian Adams +30 pkt | 30 gal
  • Rose Rendeuli +30 pkt | 30 gal
  • Ahrianna Black +1 do RN | 30 gal
  • Liviette Weasley +2 do RN | 40 gal
  • Mary Pinkman +1 do RN | 30 gal
Ciepło pozdrawiam,
Arielle Johanson

Wyczarował/a Arielle Johanson - 02.02.2019
rozwiń pergamin | rzuć czar [1]
Szczęśliwy Traf [15] - wyniki

Nadszedł czas na przedstawienie wyników piętnastego Szczęśliwego Trafu. A oto osoby, które wzięły w nim udział:
  • Sara Luces +20 pkt | 40 gal
  • Anica Duquesne +10 pkt | 20 gal
  • Diana Morgan +20 pkt | 40 gal
  • Layla Levine +25 pkt | 50 gal
  • NarcyzaZoe Assassin +25 pkt | 50 gal
  • Olivia Prevett +15 pkt | 30 gal
  • Stella Vitiello +20 pkt | 40 gal
  • Cassidy Malore +20 pkt | 40 gal
  • Christian Adams +25 pkt | 50 gal
  • Nadiya Alntelo +50 gal | +1 [RN]
  • Arielle Johanson +40 gal
  • Axel Magnael +50 gal | +1 [RN]
  • Demian Alntelo+50 gal | +1 [RN]
  • Mary Pinkman +50 gal | +1 [RN]
  • Elodie Soler +40 gal  
Mamy nadzieję, że następnym razem jeszcze więcej osób wykaże się spostrzegawczością i tym samym otrzyma dodatkowy zastrzyk punktów oraz galeonów.

Przypominamy, że zabawy w ramach Szczęśliwego Trafu mogą odbywać się każdego dnia między godziną 20:45 a 21:30 w Wielkiej Sali lub w newsach na stronie szkoły.

Prowadząca
Liviette Weasley

Pozdrawiamy
Dyrekcja Hogwartu
Eleonora Malfoy
Ariana Luma
Lily Dayne
Wyczarował/a Liviette Weasley - 01.02.2019
rozwiń pergamin | rzuć czar [0]
Konkurs z Zaklęć [1] - wyniki

Drogie myśpysie!

Pierwszy konkurs z Zaklęć już za nami i poradziliście sobie z nim śpiewająco, zatem przedstawiam Wam wyniki:

  • Sophie Roberts +35 pkt +35 gal
  • Sophie Stevengard +35 pkt +35 gal
  • Arebell McAvoy - +30 pkt +30 gal
  • Gondiola Feniks - +30 pkt +30 gal
  • Diana Morgan - +30 pkt +30 gal
  • Stella Vitiello - +40 pkt +40 gal
  • Travis Flame - +30 pkt +30 gal
  • Anna Alexy - +25 pkt +25 gal
  • Alex Walker - +25 pkt +25 gal
  • Ahreum Min +1 RN +40 gal

Gratuluję wszystkim i oczekujcie kolejnych konkursów w niedalekiej przyszłości!

Pozdrawiam,
prof. Nadiya Alntelo
Wyczarował/a Nadiya Alntelo - 01.02.2019
rozwiń pergamin | rzuć czar [0]
Magia Odznak - 2

"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska."

Po raz drugi w tym roku szkolnym zostały przyznanie odznaki za aktywność i zaangażowanie, jakie uczniowie przejawiali na zajęciach w pierwszym tygodniu nauki.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców.

Klasa Pierwsza

NR. IMIĘ NAZWISKO PKT
1. STELLA VITIELLO
26
2. CHRISTIAN ADAMS
12
3. CAROLYN JONES
11


Klasa Druga

NR. IMIĘ NAZWISKO PKT
1. ANNA ALEXY
17
2. SOPHIE STEVENGARD
14
2. HERMIONA PARISE
14
3. JACKOB GRANGER-MAGNAEL
11
3. SOPHIE ROBERTS
11

Zostały też przyznane odznaczenia dla członków kadry pedagogicznej, którzy przez cały ubiegły tydzień wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem w życie szkoły oraz sumiennością w wypełnianiu swoich obowiązków.


Nauczyciele

NR. IMIĘ NAZWISKO PKT
1. AHRIANNA BLACK 3
2. LIVIETTE WEASLEY 2
3. DEBORA MAGNAEL 1
3. MARY PINKMAN 1

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom jak i nauczycielom, którzy sięgnęli po swoje odznaki.

Ponowne przyznanie odznak już za tydzień.

Pozdrawiamy
Dyrekcja Hogwartu
Eleonora Malfoy
Ariana Luma
Lily Dayne
Wyczarował/a Dyrekcja HP School - 31.01.2019
rozwiń pergamin | rzuć czar [0]
Konkurs z Historii Magii #2


Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

Przychodzę do Was z drugim w tym roku szkolnym konkursem z Historii Magii. Waszym zadaniem jest wykreślenie imion i nazwisk nauczycieli, którzy kiedyś uczyli Historii Magii (patrz. zakładka "Wykładowcy" w Izbie Pamięci). Rozwiązania wysyłacie na moją sowę:debora.pat.uni800@gmail.com. Za ten konkurs możecie zdobyć aż 35 punktów i tyle samo galeonów, jednak osoba, która najszybciej wyśle swoje rozwiązanie dostanie bonus w postaci 5 dodatkowych punktów i galeonów. Nauczyciel, który pierwszy rozwiąże konkurs dostanie 2 plusy do Rankingu Nauczyciela, a reszta dostanie 1 plus. Na Wasze odpowiedzi czekam do poniedziałku (04.02.2019) do godziny 20:00.

[WYKREŚLANKA]



Pozdrawiam
Debora Magnael

Wyczarował/a Debora Magnael - 31.01.2019
rozwiń pergamin | rzuć czar [0]
Konkurs z Historii Magii #1
 


Moje aniołki!

Pewnie nie możecie doczekać pierwszego konkursu z historii magii. No cóż – Oto on. Dzisiejsze zadanie polega na odszyfrowaniu wyrazów. Jest to proste zadanie, więc z pewnością sobie poradzicie. Dla chętnych za dodatkowe punkty można dopisać drugie słowo bądź nazwisko do wyrazu, który odgadniecie. Mam nadzieję, że sobie poradzicie!

[Wyrazy]

Odpowiedzi wysyłajcie sowami na kosn@o2.pl do czwartku (07.02) do godz. 20:00. Pamiętajcie, by podpisać swoje prace oraz napisać, jaki jest wasz dom. Pierwsze trzy osoby otrzymają w nagrodę dla domu 40 punktów i 40 galeonów, reszta 30 punktów i 30 galeonów dla swojego kochanego domu. I dodatkowe 10 punktów za dodanie wyrazu.

Pozdrawiam serdecznie
Prof. Ariana Luma
Wyczarował/a Ariana Luma - 31.01.2019
rozwiń pergamin | rzuć czar [0]
Podsumowanie nauczycieli - 2

Drugi tydzień nauki już dawno za nami, zatem czas na przedstawienie wyników pracy grona pedagogicznego. A oto jak przedstawia się Ranking Nauczyciela (stan na dzień 27.01):

PERSONALIAORPSIPMS
D. ALNTELO0
7
50
12416
N. ALNTELO291012214
A. BLACK6114021021
H. GONNE2000213
A. JOHANSON524011011
A. MAGNAEL484016016
D. MAGNAEL4104018
0
18
K. PICCIFUES1000111011
M. PINKMAN386017118
E. SOLER345012012
L. WEASLEY676019019
N. WINTERHOOD3000303

Skróty zamieszczone w powyższej tabeli znajdziecie w dalszej części newsa. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Miło nam poinformować, że z obowiązku zorganizowania konkursu na łamach strony bądź też poprowadzenie Szczęśliwego Trafu wywiązali się: Nadiya Alntelo, Ahrianna Black, Arielle Johanson, Axel Magnael, Debora Magnael, Mary Pinkman, Elodie Soler, Liviette Weasley.

Lekcje do odrobienia:
  • Numerologia (K. Piccifues) - klasa II (1 godzina)
Nauczyciel ma 2 tygodnie na zgłoszenie terminu nadrobienia zaległych zajęć.

Pozdrawiamy
Dyrekcja Hogwartu
Eleonora Malfoy
Ariana Luma
Lily Dayne


Wyczarował/a Dyrekcja HP School - 31.01.2019
rozwiń pergamin | rzuć czar [0]

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] [610] [611] [612] [613] [614] [615] [616] [617] [618] [619] [620] [621] [622] [623] [624] [625] [626] [627] [628] [629] [630] [631] [632] [633] [634] [635] [636] [637] [638] [639] [640] [641] [642] [643] [644] [645] [646] [647] [648] [649] [650] [651] [652] [653] [654] [655] [656] [657] [658] [659] [660] [661] [662] [663] [664] [665] [666] [667] [668] [669] [670] [671] [672] [673] [674] [675] [676] [677] [678] [679] [680] [681] [682] [683] [684] [685] [686] [687] [688] [689] [690] [691] [692] [693] [694] [695] [696] [697] [698] [699] [700] [701] [702] [703] [704] [705] [706] [707] [708] [709] [710] [711] [712] [713] [714] [715] [716] [717] [718] [719] [720] [721] [722] [723] [724] [725] [726] [727] [728] [729] [730] [731] [732] [733] [734] [735] [736] [737] [738] [739] [740] [741] [742] [743] [744] [745] [746] [747] [748] [749] [750] [751] [752] [753] [754] [755] [756] [757] [758] [759] [760] [761] [762] [763] [764] [765] [766] [767] [768] [769] [770] [771] [772] [773] [774] [775] [776] [777] [778] [779] [780] [781] [782] [783] [784] [785] [786] [787] [788] [789] [790] [791] [792] [793] [794] [795] [796] [797] [798] [799] [800] [801] [802] [803] [804] [805] [806] [807] [808] [809] [810] [811] [812] [813] [814] [815] [816] [817] [818] [819] [archiwum newsów | dodaj news]
Sieć Fiuu



Zadaj pytanie on-line

Masz pytanie? Napisz do nas na szkolny kominek pod numerem: 64699990

lub
na szkolną sowę pod adresem:
dyrekcja@hogwart.pl

Odpowiemy na wszystkie pytania dzielnych magów!

Uszy dalekiego zasięgu

Rozpoczęcie roku szkolnego
Data: wrzesień 2020
Godzina: 20:00
Miejsce: Wielka Sala
Podpis:Dyrekcja Hogwartu

Harmonogram roku szkolnego
Inkwizycja






Zapisy na rok szkolny
wrzesień-listopad 2020

Na nauczyciela
Na ucznia






Dyrekcja Szkoły
Wykładowcy Szkoły
Uczniowie Szkoły




Wielka Sala

WIELKA SALA

Oświetlały je tysiące świec unoszących się w powietrzu ponad czterema długimi stołami, za którymi siedziała reszta uczniów. Stoły zastawione były lśniącymi złotymi talerzami i pucharami. U szczytu stał jeszcze jeden długi stół, przy którym zasiadali nauczyciele.



[Kliknij na obrazek, aby wejść do Wielkiej Sali]



WIELKA SALA
REJESTRACJA NICKA

Wmigurok


WMIGUROK

Korespondencyjny kurs dla początkujących czarodziejów Hogwartu HP School.

*Zaintrygowany/a otwierasz kopertę i wyciągasz z niej plik pergaminowych arkusików.*

Na pierwszej stronie srebrny
tekst głosi:

Czujesz, ̇ze nie wiesz jak odnaleźć się w naszej szkole?
Przejrzyj poniższe dokumenty, a dowiesz się naprawdę wszystkiego!

Wmigurok
Czym jest HP School?
Szkoła Magii
Magiczna Nauka
Dołącz do nas!
Dormitoria
Inne wiadomości
Rejestracja nicka
Logowanie na chat
Sale Lekcyjne
ZAŁÓŻ CHAT NICK



[Kliknij na ikonkę, aby pobrać program obsługujący czaty, na których odbywają się zajęcia lekcyjne]

Konfiguracja ICeQ i NPCC
Uwaga! Zmiana od 23.07.2017

Ranking



Kassandra Whiteowl [10456]
Alexandra Herondale [8518]
Hope Falling [8321]
Caeleb Ambarella [8116]
Magda Li [8112]

[Więcej]





Anica Duquesne [214]
Narcyza Zoe Assassin [197]
Debora Magnael [189]
Aiden Grimshaw [158]
Adele Patel [148]

[Więcej]

[Plusy i Minusy]
Rozrywka w HP School

Regulamin Quizu
Ranking zwycięzców


Regulamin Galeolotka
Regulamin Punktatora
Regulamin Szczęśliwej Liczby


Regulamin Magii Odznak
Ranking uczniów
Ranking nauczycieli


Regulamin zabawy
Ranking zwycięzców


Regulamin zabawy
Ranking fasolek


Regulamin zabawy


Gra w Ciemno
Magiczny Quiz


Mistrz Quizów w Klasyfikacji Generalnej:
Kassandra Whiteowl
Narcyza Zoe Assassin


Regulamin Quizu
Oznaczenia Pytań
Ranking Quizu
Historia Quizów
WEJDŹ NA QUIZ

Najbliższy Quiz:
Niebawem!
Magiczne Loterie



Wyniki Losowań
Typuj liczby
Pokaż Zgłoszenia
Zasady Galeolotka

Najbliższe Losowanie:
Niebawem!


Wyniki Losowań
Typuj liczby
Pokaż Zgłoszenia
Zasady Punktatora

Najbliższe Losowanie:
Niebawem!

Zasady Gry
Wyniki Losowań

Najbliższe Losowanie:
Niebawem!

© 2003-2012 HP School. Wszelkie prawa zastrzeżone.